ליצירת קשר וייעוץ מקצועי

השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם בהקדם!

עורך דין מכס

ראשי / עורך דין מכס

לרשות המסים מערכות הפועלת כל העת, לאיתור טובין המיובא שלא כדין לארץ.

על מנת להחשד בעבירת "הברחה" (על פי סעיף 211 לפקודת המכס עבירה מסוג פשע בנסיבות מחמירות), לא צריך ממש לנסות להבריח טובין או להסליקו כשאין משים לב לתוך שטח ישראל, די ב- "להחזיק" טובין מוברחים, או להתכוון להבריח.

לאגף המכס ומע"מ ישנן מספר יחידות העשויות לחקור עבירות מכס. יחידת יס"מ (סמים מכס) אשר לה סמכויות חקירה, תחקור תיקי הברחה או יבוא טובין שלא כדין.

בנוסף, יחידות החקירות של האגף מוסמכות לחקור עבירות מכס משמעותיות, כאשר מדובר על תיקים בהיקפים גדולים ובעיקר כאשר עבירות המכס מובילות או מהוות מקור לעבירות נוספות, כגון עבירות על חוק איסור הלבנת הון.

עורך דין מכס, אשר עבד כחוקר וריכז תיקי מכס מורכבים, הינו בעל יתרון מובנה ביכולת לתת ערך ללקוחותיו. זאת בשל היכרותו עם האופן שבו יחידות החקירות פועלות, וכן היכולת המקצועית, להבין את ההשלכות האזרחיות (שומות או גרעונות המכס) של החקירה הפלילית אשר כל העת, מהווים השניים, הליכים מקבילים, פלילי ואזרחי.

השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם בהקדם!

שירותי המשרד בתחום המכס

טיפול במחלוקות מכס במישור אזרחי

האלמנטים אשר ינתבו עבירה על פקודת המכס, לתיק פלילי בנוסף לאזרחי, הינם מגוונים. בקליפת האגוז יאמר כי זו היא פונקציה של היקף גרעון המכס (ככל שיותר גבוה תהיה מוטיבציה לפתוח אף בהליך פלילי) וכן, מידת התחכום של העבירה, האם טומנת היא בחובה כוונות מרמתיות ופליליות?, היות העבירה הינה עבירה טכנית או מהותית על פי תקנות המכס ועוד כהנה וכהנה.

מומלץ לשכור עורך דין מכס, עוד בשלבים הראשונים של ההליך. עו"ד שמגיע מתוך המערכת, מכיר את הניואנסים הללו אשר בלעדיהם אין תיק פלילי וניתן להיוותר במישור האזרחי, שתוצאתו כידוע הינה גובה השומה שיש לשלם.

עורך דין מכס

ייצוג בערעורי מכס לבית משפט

כאשר אין בין הצדדים, הרשות והייבואן/יצואן הסכמה על גובה השומה, זכותו של השני לערער לבית המשפט באם חש הוא שאין צדק בעמדת הרשות, כאן נכנס תפקידו של עורך דין מכס. משרדינו עוסק גם בייצוג מול ערכאות משפטיות בהקשר לשומות המכס. חשוב לציין, כי לא בכל מחיר, כדאי לערער על גרעון המכס/שומה, מדובר בהליך שעשוי להיות יקר, ולארוך זמן רב. משרדינו מזמין את המתלבטים להיוועץ עמנו בסוגיה זו.

ייצוג משפטי בענייני עבירות מכס

מדוע לבחור עורך דין מכס יוצא המערכת?

כמי שהשתתף באינספור חקירות מכס מורכבות ומסועפות, עורך דין לעבירות מכס חייב להכיר את המשמעויות הנגזרות והנלוות לחקירות מכס. כגון, חיוב מע"מ, עבירות על חוק איסור הלבנת הון ועוד.

מה הערך המוסף של עורך דין אריאל נוטע עבורכם?

כמי שאסף "לארגז הכלים" שלו, ניסיון פלילי ואזרחי רב בהקשר לעולם המסוי הישיר והעקיף, ובנוסף צבר ידע משמעותי במסגרת עבודתו בפרקליטות הפלילית, יש לי את היכולת המקצועית לאבחן כל מקרה ומקרה, כך, שיביא את הלקוח לתוצאה המיטבית בהליך אליו נקלע ולשמו ביקש ממני לייעץ לו.

עורך דין מסים אריאל נוטע

אין חכם כבעל ניסיון - עורך דין מכס

דירוג כובים
ברצוני להמליץ על אריאל, הן ברמה האישית והן ברמה המקצועית. כאשר יש מקרים מורכבים שמגיעים אליי למשרד, אני יודע שיש כתובת שלא אהסס להפנות אליה - והיא אריאל נוטע.
המלצה על רואה חשבון עקיבא
רו"ח עמרי ביטס
אריאל נוטע הוא עורך דין וחשוב מכך - שותף לדרך. אריאל מלווה את המשרד שלי בתיקים מורכבים, ובכל משימה שנדרש אלייה - הוא עשה אותה על הצד הטוב ביותר ותוצאות לשביעות רצוננו. ממליצים בחום.
רו"ח עופר עקיבא
רו"ח עופר עקיבא
כאשר יש צורך בעורך דין אשר מכיר את המערכות, יודע איך הן עובדות מבפנים ויכול לבחור מתוך ארגז הכלים העמוק שלו את האסטרטגיה אשר תוביל את הלקוח להיות מרוצה מן התוצאה אז אריאל הוא הבחירה המושכלת.
עו"ד שרית אדוני אברהם
עו"ד שרית אדוני אברהם
לקריאה נוספת